מתנות לחגים - טיפים למנהל

החגים מתקרבים, וזה הזמן שלכם, מעסיקים, להתחיל לתכנן איזה שי תתנו לעובדים שלכם לכבוד החגים? השוק מציע מגוון עצום של מוצרים שמתאימים כמתנות, ועליכם רק לדעת להתארגן ולבחור.

למה לתת שי בחגים?

העובדים שלכם עובדים בנאמנות בכל ימות השנה כדי לקדם את העסק שלכם, כל אחד בתפקידו. כשמגיעים החגים, העובדים רוצים להרגיש שעבודתם מוערכת על ידכם ושהם חלק ממסגרת משותפת אשר מוקירה את מאמציהם. מתנה לחגים מראה את ההערכה יותר מכל, ובמיוחד אם מדובר במתנה מושקעת ונאה לחג.

לדוגמא: בראש השנה מומלץ לתת מתנה שמרגישה שניתנה מכל הלב ולא סתם סלסלה לראש השנה עם שוקולדים שקונים בכל חנות רק בשביל לצאת מידי חובה...

איך בוחרים מתנות לעובדים ?

כאשר אתם ניגשים לבחור שי לעובדים לקראת החגים, עליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים, כמו מספר העובדים, התקציב, סוג העובדים והיחסים ביניהם. כאשר מדובר במשרד קטן, עם מעט עובדים, קל יותר לתת לכל עובד מתנה גדולה יותר, וגם אישית יותר. מעסיקים שרוצים להשקיע ממש, יכולים לרכוש עבור כל עובד מתנה שמתאימה לו. אך את זאת ניתן לעשות רק כשיש לא יותר מעשרה עובדים. אם ישנם יותר עובדים, רצוי לרכוש מתנה זהה לכולם. גם במקרה שהיחסים בין העובדים אינם "חלקים", רצוי לרכוש מתנה זהה, כדי למנוע מחלוקות בין העובדים. התקציב משפיע גם הוא על אופי המתנה. קבעו מראש את התקציב שלכם למתנות החגים, חלקו אותו במספר העובדים – וקבלתם את המחיר המשוער למתנה לכל עובד.

שי זהה לכולם

כאשר ישנם עובדים רבים, ואתם רוצים לתת שי זהה לכולם, אתם בודאי מתקשים להחליט איזו מתנה תתאים לכולם. כדאי לתת את הדעת על תמהיל העובדים ועל סגנונם, ולבחור במתנה שתשמח, פחות או יותר, את כולם. כמובן, תמיד יהיו יוצאים מן הכלל, אך מתנות כמו כלי בית, בקבוק יין או משחק לילדים עשויות לשמח כמעט כל עובד.

והכי חשוב צריך לזכור: עובד שמרגיש מוערך יפיק תפוקה גבוהה יותר !