לאורך חיינו אנחנו נותנים ומקבלים מתנות. המתנות מקפלות בתוכן ערך רגשי ונדמה שגם מעניקי המתנה וגם מקבלי המתנה יוצאים נשכרים. מתנות נהוג להעניק באירועים מיוחדים כדוגמת ימי הולדת, יום נישואין, מתנת גיוס ובחגים ונדמה כי תרבות המתנות נעימה לכולם ומייצרת תחושה מלכדת וחמימה. לצד האירועים אשר מגיעים במחזוריות בכל שנה כדוגמת חגים וימי הולדת, ישנן גם מתנות שאנו מעניקים באירועים מיוחדים והדוגמא הטובה ביותר לכך היא מתנה ליולדת. בעת שמדובר בחברה, אחות, קולגה לעבודה או רעיה שיולדת – כולנו אוהבים להעניק מתנות ליולדת ולקחת חלק בהתרגשות הגדולה סביב הרך הנולד. עולה השאלה: מה גורם לנו כל כך לאהוב להעניק מתנות?


גורמים ליקרים שלנו לחייך

 

תרבות הענקת המתנות יוצרת אינטראקציה חיובית וחמימה אשר מעלה חיוך בפני מקבל המתנה ובפני מי שמעניק אותה. אין תחושה משמחת יותר מאשר לגרום ליקרים לנו לחייך, ובעת שאנו מעניקים להם מתנה הרי שחיוכם קורן לכל עבר וממלא את לבם. החלפת מתנות היא סוג של שיח בין המוען והנמען וכאשר מדובר בשיח חיובי שכזה הרי שהוא משובח. מתנה ליולדת, מתנה למתגייס הטרי ומתנת יום הולדת שגרתית – כולם מקפלים בתוכם הענקת תשומת לב ומחשבה אישית וכך הם מעלים חיוך רחב על פניהם של מקבלי המתנות.


סיפוק אישי

 

לא מעטים אלו המעידים כי עבורם להעניק מתנה שווה ערך הרבה יותר מלקבל מתנה. ערך הנתינה הוא ערך חשוב והלב שלנו מתרחב ומתמלא בעת שאנו מעניקים לסובבים אותנו. בעת שאנו מעניקים מתנה ליקרים לנו אנו נהנים מתחושת סיפוק גדולה – מה שגורם לנו לרצות להעניק עוד ועוד. מדובר על מעגל קסמים שבו אנו מעניקים מתנה ליקרים לנו, הם שמחים ומאושרים על קבלת המתנה וכתוצאה מכך – אנו זוכים בסיפוק אישי ובתחושה נפלאה על שגרמנו להם להרגיש שמחים עם קבלת המתנה.


מתנות אינן צריכות להיות יקרות ערך ואין צורך להמציא עצמנו מחדש בכל אירוע. עבור מקבלי המתנה מה שחשוב הוא תשומת הלב והידיעה שחשבנו עליהם. פנקו את היקרים לכם במתנה
במועדים השונים ותהנו מסיפוק אישי ומהידיעה כי גרמתם להם לחייך.